ÖVRIGT / Speglar / Spegel + 5351317
*
nr 535 1317
Spegel +
konsolbord med stenskiva, spegel, höjd: 133
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 augusti 2008
kl 17:00:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/8 14:43:42
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel +
nr 535 1317
Spegel +
konsolbord med stenskiva, spegel, höjd: 133
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 augusti 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/8 14:43:42 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53